Türkiye Ziraat Odaları Birliği

Vatan Hürriyet Ekmek

ZOBİS
ZOBİS
Türkiye Ziraat Odaları Birliği > Haberler > Çiftçilerimiz için çalışmaya devam ediyoruz

Çiftçilerimiz için çalışmaya devam ediyoruz

-TZOB Genel Başkanı Bayraktar:

-“Üreticilerimizin sorunlarını ve taleplerini Cumhurbaşkanımıza ve ilgili Bakanlarımıza ilettim”

-“İçişleri Bakanı Soylu ve Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli ile telefonda görüşerek, 65 yaş üzerindeki çiftçilerimizin sokağa çıkamamasının neden olduğu sorunları anlattım, yasağın kaldırılmasını talep ettim”

 

Ankara - 25.03.2020- Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar,  koronavirüs salgınının tarımsal üretimde de zarar ve endişelere neden olduğunu bildirdi.

Bayraktar, ülkenin tamamını kapsayan 9 tarım bölgesinden Ziraat Odası başkanları ve üreticiler ile yapılan görüşmeler sonucu, üreticilerin tespit edilen sorunlarını ve taleplerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye ilettiğini ifade etti.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanlardan üreticiler için destek talep ettiğini anlatan Bayraktar, “65 yaş üzerindeki üreticilerimizin sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından karşılaştığı problemler ve üreticilerimizin kredi borçları ile ilgili yaşadığı sorunlar başta olmak üzere Oda başkanlarımızın genel merkezimize intikal ettirdiği talepleri aktardım. Ayrıca, Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli ve İçişleri Bakanı Soylu ile telefonda görüşerek, 65 yaş üzerindeki çiftçimizin sokağa çıkamamasının neden olduğu sorunları anlattım, yasağın kaldırılmasını talep ettim. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımızdan çiftçilerimiz için destek bekliyoruz” diye konuştu.