Türkiye Ziraat Odaları Birliği

Vatan Hürriyet Ekmek

ZOBİS
ZOBİS
Türkiye Ziraat Odaları Birliği > Haberler > Bayraktar, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti…

Bayraktar, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti…

-Bayraktar, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti…

-Genel Müdür Coşkun ile bir araya gelen Bayraktar, hava tahmin balonu olarak bilinen radiosonde cihazını uçurdu

 

Ankara – 07.10.2019 – Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Coşkun’u ziyaret etti, genel müdürlük binasını gezdi.

Bayraktar ve Coşkun, meteorolojik verilerin tarımda etkin kullanılması konusunda görüş alışverişinde bulundu. Türkiye Ziraat Odaları Birliği ile Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü arasında zirai meteorolojik gelişmelerin SMS yoluyla üreticilere bildirilmesine ilişkin bir protokol imzalandığını hatırlatan Bayraktar, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Coşkun’un döneminde önemli projeleri hayata geçiriyor. Birliğimizde imzaladığımız protokol ile bilginin çiftçilerimize ulaşmasını sağlıyoruz. Coşkun’u hizmetlerinden dolayı tebrik ediyorum” diye konuştu.  

Makamda gerçekleşen görüşmenin ardından Bayraktar, İstiklal Savaşı sırasında karargâh olarak kullanılan tarihi genel müdürlük binasında incelemelerde bulundu, Atatürk’ün odasını ziyaret etti.

Meteoroloji’nin Sesi Radyosu’nu da ziyaret eden Bayraktar, burada radyo çalışanları ile bir araya gelerek meteoroloji haberlerinin sunumu hakkında bilgi aldı.

Bayraktar, daha sonra, hava tahmin balonu olarak bilinen ve hava sıcaklıklarının ölçülmesini sağlayan radiosonde cihazını uçurdu.