Türkiye Ziraat Odaları Birliği

Vatan Hürriyet Ekmek

ZOBİS
ZOBİS
Türkiye Ziraat Odaları Birliği > Haberler > Bayraktar, Manavgat Ziraat Odası Zeytinyağı Fabrikası’nda incelemelerde bulundu…

Bayraktar, Manavgat Ziraat Odası Zeytinyağı Fabrikası’nda incelemelerde bulundu…

Manavgat – 07.11.2019 – Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Manavgat’ın Taşağıl Mahallesi’nde bulunan Manavgat Ziraat Odası Zeytinyağı Fabrikası’nda incelemelerde bulundu. Bayraktar, Ziraat Odalarının Anayasal meslek örgütü olmasına rağmen, çiftçinin talepleri doğrultusunda ekonomik faaliyetlere de girdiğini belirti. Ziraat Odalarının makine parkları kurduğunu, tarım alet ve makinesi ürettiğini, çok sayıda toprak tahlil laboratuvarı açtığını, ürün satış mağazalarıyla çiftçiye ucuz girdi temin ettiğini vurgulayan Bayraktar, “Ziraat Odalarımız örnek bahçeler, işletmeler kuruyor, ağaçlandırma çalışmaları yapıyor. Ürün işliyor, fabrika kuruyor. Manavgat Ziraat Odamız da zeytinyağı üretiyor. Bu tesiste son teknoloji kullanılarak günlük 120 ton kapasiteyle üretim yapılıyor. Ürün otomatik olarak paketleniyor. Kurulduğu 2011 yılından bu yana üreticinin hizmetinde, piyasa fiyatlarının üretici lehine oluşmasını sağlıyor” dedi.

Manavgat Ziraat Odası zeytinyağı fabrika ziyaretine TZOB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Bahadır Sezgin, Antalya ili Ziraat Odası Başkanları da katıldı.